محل تبلیغات شما

بنام آنكه هستي شيداي اوست

اينروزا مطابق همه ي ماه رمضونا مشغول مطالعه ي قرآنم.

چندي پيش نكته اي در قرآن توجهم رو جلب كرد.اين كه خداوند در قرآن حضرت ابراهيم رو رئوف و بردبار توصيف كرده در قرآن آمده كه نوح وقتي طوفان شروع شد يا در حين طوفان بوده با بعدش از خدا خواست پسرشو نجات بده و گفت خدايا پسر من از خاندان منه خدا هم خيلي تند پاسخ داده پسرت هرگز ار خاندانت نبوده و او را اعمال ناشايست بوده كه تو خبر نداري و از جاهلان نباش  و در خواست جاهلانه نكن و نوح ترسيده و از خدا طلب بخشش كرده اما ابراهيم وقتي خدا بهش ميگه ميخواد قوم لوط رو نابود كنه نوشته ابراهيم با خدا بسيار صحبت كرد و خداوند ملايم تر بهش گفته خكم نابودي فوم لوط صادر شده و برگشت ناپذيره و آنچنان كه قهميدم خداوند با حضرت ابراهيم ملايم تر صحبت كرده تا با حضرت نوح و آنچنان كه من ميفهمم كساني كه بردبارترند و مهربان تر خدا هم با آنان مهربان تره.زيرا كه در قرآن اومده ابراهيم با ما بسيار بحث كرد و خدا هم ملايم بهش پاسخ داد هم قوم لوط هم پسر نوح هر دو گناهكار بودند و هر دو پيامبر از خدا خواستند كه مجازاتشون نكنه اما پاسخ خدا به ابراهيم ملايم تر بوده تا نوح.

نتيجه آنكه دوستان ملايم باشيد و مهربان و بردبار و رئوف تا خداوند باهاتون مهربون تر باشه

آخرين مهرماه تحصيلي

بهشت موعود كجاست؟

مطالعه ي اينروزاي من

,خدا ,كه ,ابراهيم ,نوح ,هم ,    ,در قرآن ,از خدا ,خدا هم ,آنچنان كه

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

روزهای آسمانی